Pobjeda košarkaša Širokog na gostovanju kod Borca

Široki je u okviru 4. kola Lige BiH kao gost savladao Borac sa 71:64. Nakon ovog susreta, i jedni i drugi su na omjeru od tri pobjede i jednog poraza u domaćem prvenstvu.

Širokobriježani su na krilima Zeka Natala odigrali odličnu i efikasnu prvu četvrtinu, nakon koje su vodili sa 27:15. Borac je u nastavku ipak uspio da uhvati priključak, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 40:35 za goste.

Banjalučani su u trećoj trećini značajno podigli kvalitetu obrane, a pogotkom Radoša Šešlije su preokrenuli na 44:42. Zatim se uglavnom igralo koš za koš i u finalnu dionicu se ušlo sa 50:48 u korist izabranika Zorana Kašćelana.

Ekipa Ivana Velića je u posljednjih deset minuta ponovo vratio trenutak na svoju stranu, te su uspjeli odbiti sve nalete crveno-plavih i konačan rezultat je glasio 71:64 za njih.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Natal sa 24 poena, dok su na drugoj strani prednjačili Vest i Amsal Delalić sa po 15.

U narednom kolu, Borac će igrati protiv Slavije u Istočnom Sarajevu, a Široki na Pecari dočekuje Spars.

BORAC – ŠIROKI 64:71 (15:27, 20:13, 15:8, 14:23)

Borac: Ateljević 2, Dragojević 12, Adamović 2, Popović 2, Šešlija 12 (13 sk.), Vest 15, Bošković 4, Delalić 15

Široki: Natal 24, J. Čović 8, Čolak 2, Miletić 4, Brala 15, M. Čović 2, Jukić 5, Junaković 11

Suci: Karović, N. Nikšić, T. Nikšić