Hrvatski rukometaši s deset golova razlike razvalili Španjolsku

U susretu 1. kola B skupine Europskog rukometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Mannheimu pred 13.293 gledatelja razvalila Španjolsku s 39-29 (18-14).

Hrvatska je fantastično ušla u susret. Odabranici izbornika Gorana Perkovca poveli su 5-1, imali su i 11-6, a u 17. minuti i velikih šest razlike (12-6). Prvih 20 minuta igrali smo razigrano i efikasno u napadu, te čvrsto u obrani. U završnici prvog dijela malo smo pali u igru, što su europski doprvaci iskoristili smanjivši do poluvremena na 18-14.

Hrvatska je sjajno ušla i u nastavak, otvorila je drugi dio serijom 4-0 za 22-14. U 35. minuti hrvatski rukometaši su imali devet pogodaka viška (24-15), a u 50. minuti i nestvarnih 11 razlike (34-23).

Hrvatsku su do pobjede vukli Ivan Martinović i Mario Šoštarić s po osam golova, dok je Tin Lučin zabio pet golova. Kod Španjolaca najefikasniji bili Aleix Gomez Abello s osam golova i Augustin Marcelo Casado s četiri gola.

ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 29:39 (14:18)

HRVATSKA: Mandić (3), Ivić (3); Mihić, Duvnjak, Šoštarić 8 (3), Karačić 2, Načinović 4, Mamić, Cindrić 2, Lučin 5, Martinović 8, Šipić, Glavaš 2 (2), Srna 3, Klarica 3, Jelinić 3.

Izbornik Goran Perkovac

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas (1), Hernandez (1); Pecina, Maqueda 2, Angel Fernandez 2, A. Dušebajev, Figueras 1, Garciandia 3, Serdio 3, Canellas 3, Casado 4, Abello 8 (5), Terafetta 2, Migallon, D. Dušebajev, Odriozola 1.

Izbornik Jordi Ribera

SEDMERCI: Hrvatska 5 (5), Španjolska 5 (5).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute (Duvnjak 36, Lučin 56), Španjolska 2 minute (Pecina 5)

IGRAČ UTAKMICE: Hrvatska

MANNHEIM SAP Arena. Gledatelja 14.200. Suci: Horaček i Novotny (Češka)

U drugom kolu Hrvatsku 14. siječnja očekuje Austrija, dok se u drugom susretu sastaju Španjolska i Rumunjska. Posljednje, treće kolo na rasporedu je 16. siječnja, a snage će odmjeriti Hrvatska i Rumunjska, te Španjolska i Austrija.

Dvije najbolje reprezentacije iz ove skupine plasirat će se u drugi krug.