Makedonija izbacila Italiju! Senzacija u sudačkoj nadoknadi borbe za SP

Najveće iznenađenje u borbi za SP napravili su Makedonci koji su golom u sudačkoj nadoknadi s 1:0 pobijedili Italiju, europske prvake. Makedonci će za plasman na Svjetsko prvenstvo igrati protiv Portugala.

Italiju izbacio bivši igrač zaprešićkog Intera

Italija, četverostruki svjetski prvak koji je propustio i prošlo Svjetsko prvenstvo, imala je 32 udarca prema gostujućem golu. Makedonci su u Palermu samo četiri puta opucali prema suparničkom golu, a jedna od tih lopti završila je u mreži Gianluigija Donnarumme. Gol Trajkovskog iz 92. minute pogledajte ovdje. Nekadašnji napadač zaprešićkog Intera je pogodak karijere zabio sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora poslavši loptu u donji desni kut.

Za makedonsku vrstu je do 58. minute igrao kapetan Dinama Arijan Ademi, dok je branič Modrih Stefan Ristovski odigrao cijeli susret. Branič Rijeke Darko Velkovski je igrao do 86. minute, a veznjak Hajduka Jani Atanasov nije nastupio u ispisivanju povijesti makedonskog nogometa.