Plemići slavili protiv Tirane

Zrinjski je večeras u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige na Air Albania stadionu s 0:1 savladao Tiranu.

Vrlo ofanzivno su Plemići ušli u meč, domaćini nisu mogli preći centra, a sve se isplatilo u 11. minuti. Nakon jednog prekida Limaj udara Jukića, a ciparski suci bez razmišljanja sviraju penal.

Odgovornost je preuzeo Nemanja Bilbija, šutirao u donji desni ugao, vratar Tirane je pročitao njegovu namjeru, no spasa nije bilo i bio je to, ispostavit će se, pobjedonosni gol za Zrinjski.

Nakon toga Tirana je malo preuzela inicijativu, ali nova velika šansa u 23. minuti opet za Zrinjski. Bekaj brani šut Bilbije, minut nakon toga Nemanja opet pokušava. Nakon oba pokušaja lopta je otišla u korner, a nakon ovog drugig skače Magdić i šutira visoko preko gola.

U 33. minuti lijep protok lopte u akciji Zrinjskog, Ćorluka centira, Tičinović šutira iz neposredne blizine, a Bekaj brani.

Četiri minute nakon toga Bekaj brani i šut Jankovića, da bi Magdić glavom pokušao poslije kornera, no pored gola.

Najopasnija akcija Tirane u prvom poluvremenu u 40. minuti. Ubačaj s lijeve strane u peterac Zrinjskog, dva igrača domaćih su tu bila, no Čondrić kupi loptu.

Agilniji domaćini na otvaranju drugog dijela igre, no nisu napravili mnogo pred golom Zrinjskog. Prvo kakvo takvo uzbuđenje u 60. minuti kada Seferi centrira po zemlji, a Čondrić kupi tu loptu.

Imao je Tičinović dvije dobre situacije kada je, da je bolje primio loptu, bio sam pred vratarom Tirane, te su tako propale dvije šanse za bh. prvaka.

Prvu pravu šansu u drugom dijelu meča imao je Jukić u 71. minuti. Tičinović je centrirao, šutira glavom Jukić, no obranio je to Bekaj i lopta odlazi u korner.

U petoj minuti sudačke nadoknade rezervista Ćuže izlazi sam na vratara Tirane koji nekako brani taj šut i ostavlja svoj tim u igri.

Revanš između ove dvije ekipe na rasporedu je za devet dana u Mostaru.

Podsjetimo, bolji iz ovog dvomeča u trećem pretkolu igrat će protiv boljeg iz dvomeča kazahstanskog Tobola i gibraltarskog Lincolna.