Pobjeda Borca nad Širokim Brijegom

U jednom od derbija 9. kola m:tel Premijer lige BiH banjalučki je Borac na svome terenu svladao Široki Brijeg rezultatom 2:1.

Domaći su ofanzivno krenuli od prve minute i to im se i te kako isplatilo. Nakon samo 10 minuta igre imali su dva pogotka prednosti i do kraja je Širokom Brijegu, unatoč otvorenoj igri i prilikama, bilo teško se izvući iz situacije u kojoj su se našli.

Borac je poveo u 8. minuti nakon prestrogo dosuđenog prekršaja kod lijeve korner zastavice. Oštru loptu iz slobodnog udarca uputio je Zakarić, a najviši u skoku bio je Moraitis i glavom svladao Miškića.

Samo dvije minute kasnije grčki je napadač započeo akciju, dodao za Zakarića, a ovaj za Vranješa koji je udvostručio prednost domaćih.

Nakon dvadesetak minuta igre i Široki Brijeg se otvorio. U 22. minuti iz daljine je dobro pucao Mujan, ali Pavlović je bio na pravom mjestu. Četiri minute kasnije za domaće je pokušao Vranješ, a onda i u 36. minuti. No, oba puta je Miškić bio na visini zadatka.

U 39. minuti Medić je sjajno presjekao napad domaćih, povukao u kontru i pucao, vratar je nakratko odbio loptu, ali je mladi Lukić sve pomno pratio i pogodio mrežu i vratio neizvjesnost u utakmicu.
Do kraja prvog dijela domaći su imali još jednu dobru priliku, ali udarac Jovanovića je izblokiran.

Zbog nestanka struje drugo poluvrijeme je kasnilo više od pola sata. Nakon povratka na teren prvi su zaprijetili domaći. Pokušaj Vranješa obranio je Miškić.

U nastavku utakmice Široki je bio nešto konkretniji na terenu. Iako su pokušavali stići do poravnanja, momčad Jure Ivankovića nije uspjela stvoriti ozbiljniju priliku pred domaćim vratima.

Isto tako Širokom Brijegu na ruku nije išlo ni vrlo često sjeckanje igre i loše suđanje Musića koji je imao nekoliko diskutabilnih odluka tijekom utakmice.

Borac je uspio sačuvati prednost i stići do druge pobjede u sezoni te preskočiti Široki Brijeg na tablici.

9.kolo, PL BiH: FK Borac – NK Široki Brijeg 2:1

STRIJELCI: 1:0 Moraitis (8.), 2:0 Vranješ (10.), 2:1 Lukić (39.)

FK BORAC: Pavlović, Ćorić, Vojnović, Jovanović, Subić, Molls, Begić, Vranješ (od 71. Dujaković), Zakarić, Kulašin (od 69. Melege), Moraitis (od 84. J. Lukić). TRENER: Nemanja Miljanović

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Musa, Obšivač, Čuljak, Vukoja, Mašić, Blagaić (od 76. Ćavar), Medić, Mujan (od 71. Llanos), D. Lukić (od 71. Vujinović). TRENER: Jure Ivanković