Pobjeda Širokog Brijega u Bijeljini za plasman u Europu

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su danas u gostima Radnik iz Bijeljine sa 2:0 čime su uspjeli da završe na četvrtoj poziciji i izbore plasman u Europu.

Gosti s Pecare bolje su otvorili utakmicu i zaprijetili su u osmoj minuti kada je šutirao Begić, ali lopta odlazi preko gola Radnika.

Pritisak Širokog se nastavio i bilo je jasno da gosti žele što prije do dođu do prednosti u Bijeljini.

Novu šansu gosti su imali u 24. minuti. Ikić odlično šutira iz slobodnjaka s nekih 30 metara, ali Kozić još bolje brani njegov udarac i šalje loptu u korner.

I u 29. minuti Široki je uspio da dođe do prednosti. Nakon Vukojinog centaršuta Kozić je loše istrčao što je iskoristio Jurić koji glavom šalje loptu u mrežu za 1:0 i veliko slavlje igrača gostujućeg tima.

Nakon ovog gola pritisak Širokog je očekivano splasnuo. Radnik u u finišu prvog poluvremena uspio da zaprijeti preko Vušurovića i Motike, ali se rezultat nije mijenjao.

Široki je jako dobro otvorio i drugo poluvrijeme i uspio je udvostručiti svoju prednost u 54. minuti susreta.

Nakon kornera Kozić je loše reagirao, a Musa je to iskoristio i uposlio Obšivača koji pogađa za 2:0.

Široki je do kraja utakmice čuvao svoju prednost i prepustio je Radniku incijativu na sredini terena. No, na kraju se rezultat nije mijenjao i gosti su upisali zlata vrijedna tri boda.

Klub s Pecare uspio je da izbori plasman u Europu iako su imali 59 bodova na kraju koliko i Zrinjski. No, zbog boljeg međusobnog odnosa Široki je na kraju završi četvrti, a Plemići peti, piše SportSport.ba.