Potop Sarajeva na Koševu, Širokom puni plijen

U utakmici 19. kola Premijer lige Široki je na Koševu pobijedio Sarajevo rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, da bi već u 46. minuti Širokobriježani šokirali domaćine spektakularnim pogotkom Daniela Lukića s dvadesetak metara.

Do novog vodstva Široki dolazi golom Mihaela Kuprešaka nakon kontre u 53. minuti, a za velikih 3:0 zabija Petar Mišić u 77. minuti, tek pet minuta nakon ulaska u igru.

Jedini pogodak za domaćine zabio je Mirza Mustafić u 87. minuti.

Široki je zadnji put u Premijer ligi BiH pobijedio Sarajevo na Koševu u kolovozu 2013. godine, a u Kupu BiH posljednji put u svibnju 2017. godine na Koševu.

Ovo je ujedno i prvi put nakon 15 godina da su Škripari došli na Koševo.

Široki je ovime prekinuo rekordno loš niz od devet utakmica bez pobjede otkad se igra zajednička Premijer liga BiH te se trenutno na tablici nalazi na šestom mjestu.

U 20. kolu Široki dočekuje Željezničar, a ovaj derbi će se igrati na stadionu Bare u Čitluku.