Sedam godina od “najluđe” utakmice u povijesti “Hercegovačkog derbija”

Nogometaši Zrinjskog upravo na današnji dan (04. travnja 2014. godine) slavili su u Mostaru u nikad dramatičnoj završnici susreta, u derbiju protiv Širokog Brijega. Sve do 82. minute činilo se da će sva tri boda otići u Široki Brijeg, no onda je došlo do zaokreta.

Zrinjski je na kraju pred svojom publikom slavio 3:2. Poveo je Široki u Mostaru u 18. minuti. Zgoditak za goste s Pecare postigao je Mirko Marić, danas član talijanskog drugoligaša Monze. Tim je rezultatom završilo prvih 45 minuta susreta. Drugi zgoditak za Široki Brijeg postigao je legendarni Wagner nakon sjajne akcije koju je upravo on započeo u 69. minuti susreta.

Momčad Zrinjskog smanjila je u 82. minuti susreta preko Steve Nikolića koji je udarcem glavom matirao vratara gostiju. Drugi zgoditak ponovno je bio djelo Nikolića. Potpuni preokret dogodio se u produžetku kada je nakon jedanaesterca za Zrinjski za konačnih 3:2 pogodio Ivan Crnov, momak koji će kasnije odjenuti i širokobriješki dres, no u njemu neće ostaviti ni izbliza trag kao u dresu sa lentom.

Tom pobjedom Zrinjski je došao na 49 bodova i nalazio se na prvome mjestu ljestvice Premijer nogometne lige napravivši odlučujući korak na putu osvajanja titule u sezoni 2013/14.