Široki Brijeg “pregazio” Kakanj na gostovanju, Borac bez problema protiv Bratunca

Odigrane su dvije utakmice Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, a Borac je na gostovanju savladao Kakanj rezultatom 58:92, dok je Bratunac poražen na svom terenu od Borca sa 73:90.

Široki Brijeg je na gostovanju kod Kaknja vodio od prve minute i ni u jednom trenutku nisu doveli trijumf u pitanje, a prednost je samo rasla i na kraju su slavili sa +34.

Thomas je vodio Širokobriježane sa 20 poena i sedam asistecija, dok su Čolak i Čović dodali po 12 poena. U poraženoj ekipi najraspoloženiji bio je Pajović sa 14 poena, 12 skokova i asistencijom.

Borac je nakon poluvremena imao 11 poena prednosti i do kraja utakmice nije dozvolio Bratuncu da ih ugrozi i slavio je sa 70:82. Prvo ime susreta bio je Simeunović sa 21 poenom, a pratio ga je Knežević sa 18. U poraženoj ekipi Tadić je ubacio 20 poena.