Široki Brijeg s igračem manje pobijedio Sarajevo

U 22. kolu M.tel Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Širokog Brijega pobijedili su Sarajevo na domaćem terenu sa rezultatom 1:0. Pobjednički gol za Široki postigao je Ivan Ikić u 52 minuti.

Od 69. minute Široki Brijeg je igrao s igračem manje jer je Begić isključen nakon drugog žutog kartona. Sarajevo do kraja utakmice nije iskoristilo igrača više te je Široki Brijeg sa ovom pobjedom vratio neizvjesnost u borbi za titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Zadnji dvadesetak minuta na terenu smo mogli vidjeti najmanje nogometa zbog čega je sudac produžio utakmicu čak 7 minuta.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, M. Jurić, Obšivač, Čuljak. Stanić, Begić, Ikić, Jurilj, Vukoja (od 81. minute Mašić), Majić (od 41. minute S. Jurić).

FK SARAJEVO: Kovačević, Hodžić (od 55. minute Pidro), Oremuš, Hebibović (od 62. minute Velkoski), Mešanović, Miličević, Pejović (od 55. minute Sušić), Đokanović (od 80. minute Mustedanagić), Handžić, Dupovac, Fanimo.