TOŠK Tešanj nanio Posušju prvi poraz na domaćem terenu

Derbi 16.kola m:tel Prve lige FBiH između HŠK Posušje i NK TOŠK Tešanj završio je s rezultatom 0:2.

Posušje je moglo do vodstva već u 5. minuti utakmice, ali udarac Josipa Serdarušića završio je na gredi gola gostiju.

U prvoj opasnijoj akciji pred golom Posušja gosti dolaze u vodstvo preko Sanina Klarića u 15. minuti utakmice.

Klarić je odlično glavom nakon ubačaja s lijeve strane pospremio loptu u gol Posušja.

Pet minuta kasnije Dominik Begić je mogao izjednačiti, a njegov udarac s nekih desetak metara završava pored desne vratnice gola gostiju.

Do kraja poluvremena još jednu veliku priliku za izjednačenje propušta Dominik Begić, koji pogađa vanjski dio mreže gola gostiju, nakon odličnog ubačaja s desne strane Ivana Bešlića.

Početkom drugog poluvremena još jedanput iz slobodnog udarca je zaprijetio Josip Serdarušić, a njegov udarac završava malo pored gola gostiju.

TOŠK u 65. minuti preko kapetana Sadika Škrijelja povećao vodstvo na 0:2.

U samoj završnici utakmice veliku priliku da smanji rezultat propustio je Kristijan Sesar.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a ovo je za Posušje prvi poraz na domaćem terenu.