Veliki preokret Dinama u završnici jednog od ključnih derbija

Dinamo je u jednom od ključnih derbija u borbi za titulu na Rujevici na Rujevici slavio protiv Rijeke poslije preokreta na samom kraju utakmice 2:1. Gol za Rijeku je postigao Čerin u 6. minuti. Izjednačio je Emreli u 79. minuti, a u 86. je za Modre zabio Ademi. S ova tri boda Dinamo je stavio jednu ruku na trofej prvaka.

Dinamo očajan u prvih 45 minuta, Kopić nije imao pojma što radi

Bila je to jako čudna utakmica. Modri su odigrali očajno u prvih 45 minuta kad nije bilo jasno što trener prvaka Hrvatske Kopić uopće želi postići. Kopić je lutao s formacijom, počeo je s 3-5-2, da bi se polovicom prvog dijela vratio na četiri u obrani kad je shvatio da mu momčad nema nikakvu ideju što i kako napraviti na terenu. Theophilea je stavio na lijevom beka, a Bočkaja na desnu stranu u veznoj liniji.

Rijeka je povela iz prve šanse na utakmici. Igrala se šesta minuta kad je Abas krasno izbacio Čerina, a ovaj se s 13, 14 metara namjestio ne desnu nogu i precizno je pogodio suprotni kut gola Livakovića. Dinamo je mogao izjednačiti u 18. minuti. Mišić je sjajnom loptom izbacio Ristovskog, ovaj je ubacio u pet metara, stoper Rijeke griješi, nije izbacio loptu koja dolazi do Petkovića.

Napadač Dinama je bio sam iz blizine s Labrovićem, ali mu vratar Rijeke brani zicer. Bila je to jedina šansa Dinama u prvih 45 minuta. Rijeka je igrala mudro, pametno, čuvala je ono što ima, a prijetila je iz brzih protunapada preko opasnih Drmića i Abassa.

Zamjene Kopiću donijele možda i naslov prvaka

U nastavku je Kopić bacio sve u napad, ali na početku nastavka igra Dinama nije bila ništa smislenija ni opasnija. Štoviše, Rijeka je imala previše prostora u raspadnutoj obrani Dinama, pa je iz nekoliko solidnih kontri mogla zabiti još koji gol. Posebno je opasan bio Josip Drmić, koji je imao jednu sjajnu šansu i nekoliko poluprilika.

Ipak, Andrić, Emreli i Tolić, koji su ušli u nastavku, donijeli su žustrost u igri Dinama, Rijeka je mislila da je sve gotovo, a Modri su zaigrali bolje i gol je visio u zraku. Zabio ga je Emreli u 79. sjajnim udarcem s 16 metara. U 86. minuti totalni preokret Dinama. Ademi iz jedne gužve nakon ubačaja s lijeve strane zabija za 2:1, a vjerojatno i za još jedan naslov prvaka Hrvatske.