Znamo što nas čeka u ovih nekoliko kola. Drago mi je da smo osjetili vrući ambijent

PRO Oglas

Po prvi put poslije natjecateljske 2008./2009. godine nogometaši Posušja su imali nastup u Premijer ligi, a izgubili su od Veleža u Mostaru sa 2:0 (Georgijević 49., Brandao 86.).

Otvarajući meč je donio poraz, međutim svakako se radi o protivniku koji je bio favorit u ovom susretu.

–Vruće gostovanje, ekipa koja je u dobrom ritmu i natjecateljskoj formi i to se vidi. Što se tiče nas, teško je igračima poslije 12 godina igrati prvu utakmicu na vrućem gostovanju u ovoj ligi. Momcima nemam što zamjeriti, dali su nabolje od sebe. Činjenica je da je Velež bio bolji u posjedu, ali pitanje ja kako bi se meč odvijao da smo iskoristili zicer iz prve minute. U drugom dijelu nam se desio splet nesretnih okolnosti gdje smo primili gol nakon što nam je igrač bio vani nekoliko minuta. To su ekipe koje te kazne za to, osvrt je trenere Posušaka Denisa Ćorića i dodao:

–Analizirali smo sve, bilo je tu dobrih stvari, pogotovo od 55. do 80. minute gdje smo kontrolirali igru. Međutim Velež ima individualnu kvalitetu koja je presudila i na tome sam im čestitao.

Posušje ima težak raspored u uvodnim utakmicama prvenstva. Slijedi im domaći susret sa Sarajevom pa gostovanje Željezničaru te meč sa aktualnim prvakom Borcem na Mokrom Docu.

–Znamo što nas čeka u ovih nekoliko kola. Drago mi je da smo osjetili vrući ambijent, moramo biti svjesni, pripremiti se i sigurno onda možemo bolje. Nije lako momcima poslije puno izbivanja kluba iz Premijer lige. Ima stvari koje su bile slabe, ali i onih pozitivnih, tako da se okrećemo sljedećim utakmicama, kaže trener Posušaka.

Ekipa se odmah okrenula pripremi duela sa Sarajevom (nedjelja, 17 sati).

–Sarajevo je u rezultatskoj krizi, ali nije u krizi igre. Odigrali su odlično protiv Tuzle iako su izgubili. Momci su spremni i vjerujem da će svi koji istrče dati maksimum. Ovom prilikom pozivam i publiku da dođe u što većem broju da podrže momke. Oni će dati sve od sebe, borba, želja i htjenje neće izostati, a hoće li to biti dovoljno vidjet ćemo. Bez obzira na sve imamo jasan put, rekao sam to i u pripremnom dijelu. Neće nas nekoliko poraza skrenuti s našeg puta, ali niti pobjede. Vjerujem da ćemo ispuniti naše planove, zaključio je Denis Ćorić.

Tražiti 3 boda protiv Sarajeva

Iako dočekuju jednog od favorita prvenstva, na svom terenu sigurno Posušaci neće olako prepustiti bodove.

–Respektiramo Sarajevo i znamo što predstavlja u našoj ligi. Ali da dolazi i puno bolja ekipa na Mokri Dolac mi igramo kući i tražit ćemo tri boda. Tko god bude dolazio tako ćemo se postaviti. Vjerujem u ove dečke samo im treba vremena da se još dignu i adaptiraju na Premijer ligu što nije lako. Vjerujem da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve bolji. Dobro radimo, dobra je atmosfera unutar svlačionice, apsolutno smo čvrsto na zemlji i idemo dalje. Treba nam malo strpljenja i sve će doći na svoje, ističe Ćorić.